Dvor umenia v centre Pezinka

Vitaj na virtuálnom Dvore umenia. Ten kamenný - skutočne obklopený starodávnymi kamennými hradbami - sa nachádza
v Pezinku na Hrnčiarskej ulici.
V jeho malebnom prostredí Ti dva ateliéry ponúkajú neopakovateľné tvorivo-umelecké zážitky:

Ateliér AJAMO - Ajka Mozolová 
Finimi ateliér - Slavomíra Habardová

13.jpg

FINIMI - SLAVOMÍRA HABARDOVÁ

Rozvíjam techniky tradičného hrnčiarstva s netradičným výsledkom – šperkom z rýdzeho striebra. Niekedy kombinovaným s paličkovanou čipkou, inokedy s háčkovaním.

V svojej tvorbe pracujem prevažne s prírodnými motívmi, keďže príroda je pre mňa fascinujúcou studnicou inšpirácie. Každý môj šperk je jedinečný originál. Pri tvorbe šperku na želanie pracujem na základe rozhovoru so zákazníkom. Do šperku vkladám príbeh a symboly, ktoré charakterizujú budúceho majiteľa šperku, či odkaz, ktorý mu prostredníctvom šperku posiela darujúci.

B46.jpg
Foto: Eva Amzler

KURZY A PODUJATIA

V ateliériku na Dvore umenia organizujem kurzy tvorby strieborných šperkov z modelovacieho striebra. Šperk si vlastnými rukami vymodeluješ, vysušíš, vypáliš a premeníš nielen na rýdze striebro, ale aj jedinečný zážitok.

6.jpg

Vychádzam z presvedčenia a skúsenosti, že tvorba je silným pilierom pre našu duševnú hygienu. Ponárame sa do tvorivého procesu, zabúdame na všednosť, venujeme sa prítomnému okamihu a zisťujeme, že dokážeme niečo, čo by sme od seba nikdy nečakali. Nuž a výsledok svojej práce vidíme v krátkom čase v podobe strieborného šperku.

Ponúkam:

1. Individuálne a organizované kurzy tvorby šperkov a drobných umeleckých diel z modelovacieho striebra.
2. Kurzy pre deti podľa dohody.
3. Kreatívne kurzy tvorby šperkov inými technikami s hosťujúcimi lektormi
4. Výnimočnú aktivitu pre výnimočné podujatia podujatia - firemné stretnutia, narodeninové oslavy, rozlúčky so slobodou, rodinné stretnutia pri tvorbe... Aktivitu je možné prispôsobiť individuálnym podmienkam – čas, počet účastníkov, rozpočet a podobne. V prípadne záujmu vám rada pripravím ponuku.

Som medzinárodne certifikovanou lektorkou pre prácu s modelovacím striebrom značky ACS - ART CLAY SILVER. Je to nádherný materiál svojou spracovateľnosťou podobný samotvrdnúcej hline, ktorá sa po vymodelovaní dôkladne vysuší a vypáli. To, čo robí hlinu hlinou vyhára a vzniká jedinečný strieborný šperk. Príď vyskúšať.

Kontakt: finimi@finimi.sk, 0911 484 874

AJAMO - AJKA MOZOLOVÁ

Pochádzam z Krupiny, kde som absolvovala 12 rokov štúdia na ZUŠ - výtvarný odbor. Po štúdiu na UMB FHV som maľovala a tvorila na voľnej nohe. Dnes maľujem vo svojom vlastnom ateliéri v Pezinku. Moju tvorbu môžete sledovať aj v mojej virtuálnej galérii na Facebooku.

K hlavným motívom mojej tvorby patria kvety, stromy, lúky, žena, vzťah a ich energia. Často stvárňujem s tým súvisiace momenty. Moje maľby na plátne sú charakteristické svojou pestrosťou a sýtosťou farieb. Používam hlavne akryl, tmel, pasty a perleť. Mojimi najobľúbenejšími nástrojmi sú špachtle a vlastné prsty.

ZÁŽITKOVÉ KURZY MAĽOVANIA PRE DETI A DOSPELÝCH

Zážitkové kurzy a podujatia zamerané na maľbu obrazov sa konajú v Ateliéri AJAMO na Dvore umenia na Hrnčiarskej ulici v Pezinku.

Cieľom kurzu je:

- umelecká realizácia na plátne akrylovými farbami, technikami a materiálmi,
- koučovanie, usmerňovanie, poradenstvo, odporúčania a odborná navigácia pri tvorbe  v oblasti maľby,
- práca s umeleckými a výtvarnými materiálmi, nástrojmi a technikami. 

Mojou snahou je:

1. Vnímať a podporovať kreativitu detí a dospelých.
2. Podporiť ich v originalite.
3. Pomáhať a viesť ich k trpezlivosti a vytrvalosti v tvorbe.
4. Primerane odborne im radiť a odporúčať, aby sa naučili nové.

Kontakt: ajka.mozolova@gmail.com, 0911 500 466