FINIMI - SLAVOMÍRA HABARDOVÁ

Robím to, o čom snívali všetci alchymisti histórie: premieňam hlinu na drahý kov.

Rozvíjam techniky tradičného hrnčiarstva s netradičným výsledkom – šperkom z rýdzeho striebra. Niekedy kombinovaným s paličkovanou čipkou, inokedy s háčkovaním.

V svojej tvorbe pracujem prevažne s prírodnými motívmi, keďže príroda je pre mňa fascinujúcou studnicou inšpirácie. Každý môj šperk je jedinečný originál. Pri tvorbe šperku na želanie pracujem na základe rozhovoru so zákazníkom. Do šperku vkladám príbeh a symboly, ktoré charakterizujú budúceho majiteľa šperku, či odkaz, ktorý mu prostredníctvom šperku posiela darujúci.

V poslednej dobe pociťujem túžbu vkladať do súčasného strieborného šperku niečo z dedičstva starých mám. A tak niektoré moje šperky obsahujú paličkovanú čipku, niektoré háčkujem.

B46.jpg
Foto: Eva Amzler

KURZY A PODUJATIA

Pod značkou Finimi ponúkam aj kurzy tvorby šperkov pre všetkých nadšencov týchto drobných pokladov. 

Vychádzam z presvedčenia a skúsenosti, že tvorba je silným pilierom pre našu duševnú hygienu. Ponárame sa do tvorivého procesu, zabúdame na všednosť, venujeme sa prítomnému okamihu a zisťujeme, že dokážeme niečo, čo by sme od seba nikdy nečakali. Nuž a výsledok svojej práce vidíme v krátkom čase v podobe strieborného šperku.

Ponúkam:

1. Individuálne a organizované kurzy tvorby šperkov a drobných umeleckých diel z modelovacieho striebra.
2. Kurzy pre deti.
3. Kreatívne kurzy tvorby šperkov inými technikami s hosťujúcimi lektormi
4. Kurzy/workshopy/aktivity na podujatia zamerané na tvorbu strieborných šperkov rôzneho rozsahu. Aktivitu je možné prispôsobiť individuálnym podmienkam – čas, počet účastníkov, rozpočet a podobne.

Prácu so striebornou hlinou zvládne každý. Domov si odnesie vlastnoručne vytvorený jedinečný šperk zo striebra s rýdzosťou 99,9 %. V prípadne záujmu vám pripravím ponuku aj na individuálne kurzy či firemné podujatia podľa želania

Som medzinárodne certifikovanou lektorkou pre prácu s ACS - ART CLAY SILVER (modelovacie striebro). Je to nádherný materiál svojou spracovateľnosťou podobný samotvrdnúcej hline, ktorá sa po vymodelovaní dôkladne vysuší a vypáli. To, čo robí hlinu hlinou vyhára a vzniká jedinečný strieborný šperk. Príďte si to vyskúšať.

Kontakt: finimi@finimi.sk, 0911 484 874

AJAMO - ANDREA MOZOLOVÁ

Pochádzam z Krupiny, kde som absolvovala 12 rokov štúdia na ZUŠ - výtvarný odbor. Po štúdiu na UMB FHV som maľovala a tvorila na voľnej nohe. Dnes maľujem vo svojom vlastnom ateliéri v Pezinku. Moju tvorbu môžete sledovať aj v mojej virtuálnej galérii na Facebooku. K hlavným motívom mojej tvorby patria žena, vzťah a energia. Často stvárňujem s tým súvisiace momenty. Moje maľby na plátne sú charakteristické svojou pestrosťou a sýtosťou farieb. Používam hlavne akryl, tmel a perleť.

ZÁŽITKOVÉ KURZY MAĽOVANIA PRE DETI A DOSPELÝCH

Cieľom kurzu je:
- umelecká realizácia na plátne akrylovými farbami, technikami a materiálmi,
- koučovanie, usmerňovanie, poradenstvo, odporúčania a odborná navigácia pri tvorbe  v oblasti maľby,
- práca s umeleckými a výtvarnými materiálmi, nástrojmi a technikami. 

Mojou snahou je:
1. Vnímať a podporovať kreativitu detí a dospelých.
2. Podporiť ich v originalite.
3. Pomáhať a viesť ich k trpezlivosti a vytrvalosti v tvorbe.
4. Primerane odborne im radiť a odporúčať, aby sa naučili nové.

Zážitkové kurzy maľby sa uskutočňujú v Ateliéri AJAMO v Pezinku. 

Kontakt: ajka.mozolova@gmail.com, 0911 500 466